Jak jednoduše vytvořit 3D model

https://3dfactory.cz/2018/11/19/jak-jednoduse-vytvorit-3d-model/

Dobrý den, dnes vás vítám u krátkého článku který je taky, jak jinak, z dílny malé továrny na velké věci. Dnes bych se s vámi chtěl podělit o můj způsob, jakým vytvářím modely. Ať už jde o maximální přesnost nebo jen jednoduchou konstrukční věc, nejdříve si předmět (nebo místo kam patří) vyfotím a fotky pak použiji jako šablonu.

Šablony?

Často kreslím modely v programu Fusion360 kvůli jeho “jednoduchosti”a hlavně dostupnosti. Vývojáři z Autodesku vám nabízejí zkušební a jiné verze zdarma a kdokoliv tak může zkoušet kreslit svoje objekty.

Šablonou myslím funkci, která mi umožní vložit si do pracovního prostoru obrázky a já je pak můžu jednoduše “obkreslit” tak, aby vznikl tvar, který zrovna potřebuji. Tato funkce se nazývá “Canvas” tedy plátno. Připravil jsem pro vás video, ve kterém právě tyto plátna používám. V tomto konkrétním případě jsem potřeboval vytvořit chybějící kousek k dřevěné vláčkodráze. Vyfotil jsem si tedy “prázdné místo” kam dílek patří a fotky vložil do fusionu jako plátna.

 

https://3dfactory.cz/2018/11/19/jak-jednoduse-vytvorit-3d-model/
moje plátno č.1
https://3dfactory.cz/2018/11/19/jak-jednoduse-vytvorit-3d-model/
moje plátno č.2

 

Jedno video vydá za tisíce slov.

Přesně tak jak napovídá nadpis odstavce. Než-li bych vám v textové podobě popisoval jak se “plátna” používají, podívejte se na krátké video, které vám vše ukáže.

Doufám, že jsem vás potěšil, respektive programátoři v Autodesku. Jen dodám, že jsem ve videu spojil asi 15let starou vláčkodráhu s novými patrovými garážemi z lidlu. Díky záznamu mi kreslení trvalo asi hodinu, jinak 20 minut a samotný tisk zabral asi 45 minut oproti 35 minutám které vypočítal slic3r. Synova radost trvala přibližně stejně dlouho… 🙂

https://3dfactory.cz/2018/11/19/jak-jednoduse-vytvorit-3d-model/
Takto krásně se to povedlo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *