Jak to všechno začalo?

Můj příběh a první myšlenka na 3D továrnu se zrodila již v roce 2008, kdy jsem začal pracovat s 3D světem. Konkrétně jako programátor robotických aplikací, nejprve na zařízeních Huyndai, později ABB a naposledy Doolim. 3D svět jsem si oblíbil ve všech jeho podobách, ať se jedná o robotiku, vrstvení plastu či opracování materiálu pomocí CNC. Nejvíce jsem se však věnoval tomu, co jsem mohl mít doma.

Proč to dělám?

Mým hlavním cílem je rozšířit 3D tisk mezi lidi. Myslím si, že je spousta šikovných lidí, kteří by uvítali pomoc s jejich projekty. Jako mladý student elektrotechniky jsem vždy řešil složitý problém s umístěním jakéhokoliv zařízení do vzhledově odpovídající krabice. 3D tiskárna může vytvořit jakkoliv tvarovaný box včetně otvorů nebo popisů během několika minut a vdechnout tak zařízení přijatelný „user_friendly“ vzhled. Ačkoliv jsou tiskárny ve světě velmi rozšířené a známé, v Česku dosud chyběl prodejce, který by nabízel kvalitní a zároveň cenově velmi přijatelné tiskárny.

Co mě na tom baví?

Baví mě vytvářet a sledovat naše plastové „kousky“ v různých zařízeních. Například jako jedinečné tělo kvadrokoptéry, krabičku zajímavého zařízení, RC model, podvozek sumo robota… Kamkoliv nás fantazie zavede, je něco, s čím můžeme pomoci.

Miroslav Kováčik, 3dfactory.cz
Přejít nahoru